VIII Edycja - Modernizacja parkingu wraz z budową toalety samoczyszczącej

Modernizacja parkingu wraz z budową toalety samoczyszczącej przy Al. Legionów w Ustroniu

Inwestycja polegać będzie na modernizacji płyty istniejącego parkingu zlokalizowanego przy Al. Legionów wraz z budową toalety samoczyszczącej. W rejonie przewidywanej inwestycji planuje się zaprojektowanie niezbędnego uzbrojenia tj. instalacji elektrycznej, sanitarnej, teletechnicznej. Przewiduje się montaż elementów małej architektury tj. ławek parkowych i piknikowych wytworzonych z produktów pochodzących z recyklingu, koszy na odpady, lampy parkowe solarne, a także montaż elementów monitoringu. W rejonie inwestycji znajduje się stacja kolejowa, a także przebiega część odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej.
Modernizowany parking jest w bliskiej odległości od rzeki Wisły, nad którą znajduje się wiele miejsc wypoczynkowych dla turystów rowerowych oraz pieszych. Planuje się również wycięcie zieleni inwazyjnej a także samosiejek i usuniecie wykrotów. Całość ma być wykonana w formule zaprojektuj i wybuduj.

Inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwstycji Strategicznych, Edycja VIII

Wartość projektu: 2 105 264,00 zł

Dofinansowanie: 2 000 000,00 zł

Wkład własny: 105 264,00 zł

Przewidywany termin zakończenia inwestycji: 2025 r.