Częściowe zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Członkowie rodzin wielodzietnych, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny, mogą korzystać z częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 5,00 zł od osoby, za każdą osobę w rodzinie posiadającą Kartę Dużej Rodziny.
W celu skorzystania z częściowego zwolnienia, o którym mowa powyżej, właściciel nieruchomości składa deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wraz z załącznikiem do deklaracji - Informacją o mieszkańcach posiadających Kartę Dużej Rodziny - do pobrania TUTAJ.

Częściowe zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, w wysokości 1,00 zł miesięcznie za każdą osobę.

Częściowe zwolnienia z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie mają zastosowania, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

PODSTAWA PRAWNA:
Uchwała nr XIV/191/2020 Rady Miasta Ustroń z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi