Zimowa Akademia Sportu w Ustroniu

Zimowa Akademia Sportu pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego zawitała do Ustronia.

Zimowa Akademia Sportu to zajęcia pozalekcyjne upowszechniające biathlon, snowboard, short track, curling oraz hokej. To bardzo ciekawe i widowiskowe zimowe dyscypliny, o których młodzież niewiele wie, ponieważ są rzadko prezentowane na lekcjach wf. Z zimowych dyscyplin znajome im są tylko popularne skoki narciarskie. To nasz zimowy sport narodowy, tylko jak go uprawiać na w-fie, sksie, czy w parku? Chcielibyśmy zainteresować dzieci zimowymi dyscyplinami. Biathlon jest piękny i nieobliczalny, snowboard widowiskowy, hokej popularny na całym świecie, short track emocjonujący do ostatniego okrążenia, a curling dla każdego. Dlatego warto upowszechniać i popularyzować zimowe konkurencje oddolnie w szkołach, szczególnie w miastach, którym zimowe dyscypliny nie są obce i takim właśnie miastem jest Ustroń, drugie miasto po Opolu na trasie Zimowej Akademii Sportu dofinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zimowa Akademia Sportu ma wzbudzić wśród dzieci potrzebę zabawy zimowymi dyscyplinami, chcemy także poszerzyć wiedzę nauczycieli wf – jak uprawiać zimowe dyscypliny w hali.  Na pewno przyda nam się do tego wiedza i doświadczenie olimpijczyków, którzy zostali Ambasadorami – Zbigniew Bródka, Tomasz Sikora, Paulina Ligocka, a także znakomity hokeista Mariusz Czerkawski. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustroniu podczas zajęć pokazowych 26 lutego w hali sportowej SP1, a także na odkrytym lodowisku w Ustroniu, od godziny 10:00 do godziny 12:00 oraz 27 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Cieszynie. Specjalnie dla uczniów przygotujemy aż 10 sportowych stref prezentujących zimowe dyscypliny.

Projekt Zimowej Akademii Sportu rozpoczął się 13 lutego w Opolu, następnie zajęcia pokazowe odbędą się w Ustroniu 26 lutego i w Cieszynie 27 lutego oprócz zajęć pokazowych dzieci ze szkół w każdym z miast w swojej szkole będą mogły poznać bliżej każdą z dyscyplin przez kolejne pięć tygodni uczestnicząc w zajęciach z biathlonu, short tracku, snowboardu, curlingu i hokeja w… hali. Finał Zimowej Akademii Sportu odbędzie się również w Opolu – 2 kwietnia na lodowisku Toropol pokazowymi zajęciami Short Track z udziałem Zbigniewa Bródki.

Zapraszamy media od godziny 10:00 do 12:00

26 lutego w Ustroniu – hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 1, ul. Partyzantów 2