Wspólne działania Miast Ustroń i Wisła wchodzą w nowy etap

Ustroń i Wisła już od 2017 roku wspólnie działają w zakresie działań kulturalnych i promocyjnych. Stworzono wspólne kalendarze imprez, które wzajemnie się uzupełniają, wdrożono także akcję rabatową „Wisła, Ustroń – zostaję dłużej, dostaję więcej…”. Teraz przyszła kolej na dalsze działania i sformalizowanie współpracy. Na ostatnich sesjach obu miast tj. 27 lutego 2019 r. (środa) w Ustroniu i 28 lutego 2019 r. (czwartek) w Wiśle Rady Miast jednogłośnie podjęły uchwały w sprawie podjęcia działań zmierzających do zawarcia umowy o wzajemnej współpracy, która ma dotyczyć w szczególności wspólnych działań w kierunku rozwoju gospodarczego i rozwoju ruchu turystycznego, poprawy systemu komunikacji publicznej i gospodarki odpadami komunalnymi.

„Jest to kolejny, konkretny krok we wspólnych działaniach naszych miast. Chcemy kontynuować i wzmacniać wspólną promocję, ale też poszerzyć współpracę o sferę m.in. gospodarczą i komunikacyjną” – mówi Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia.

„Nasza współpraca układa się bardzo dobrze, dlatego chcemy iść za ciosem i jeszcze bardziej ją rozwijać. Mamy podobne problemy, które razem możemy skuteczniej rozwiązywać. Jako sąsiedzi, wspólnymi siłami postaramy się sprawić, by nie tylko turystom, ale również naszym mieszkańcom żyło się lepiej” – dodaje Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy, nad którą prace już trwają.