Utworzenie strefy rekreacji w dzielnicy Poniwiec w Ustroniu

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja pn.: Utworzenie strefy rekreacji w dzielnicy Poniwiec w Ustroniu, mająca na celu udostępnienie mieszkańcom, turystom, kuracjuszom infrastruktury rekreacyjno-turystycznej, promującej aktywne spędzenie czasu wolnego (aktywny wypoczynek) oraz zdrowy tryb życia współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Realizacja projektu polegała na przebudowie placu zabaw wraz z budową boiska i urządzeniami siłowni zewnętrznej oraz elementami małej architektury. Strefa rekreacji znajduje się przy ul. Akacjowej.

W ramach przebudowy placu zabaw zostały zamontowane nowe urządzenia rekreacyjno-zabawowe (karuzela z kierownicą, huśtawka wagowa, huśtawka wahadłowa potrójna, bujak typu konik i wieloryb, zestaw rekreacyjny – statek piratów). W strefie rekreacji zamontowano elementy małej architektury: ławki, stoły piknikowe, kosze na śmieci, lampy solarne oraz tablicę informacyjną kodami QR. Nowo powstałe boisko posiada wymiary 20x10m i służy do gry w piłkę nożną i koszykówkę. W ramach budowy siłowni zewnętrznej zainstalowano urządzenia angażujące różne partie mięśni: rowerek, mini atlas, orbitrek, biegacz, ławeczka.
Ze strefy rekreacji mogą bezpłatnie korzystać osoby w każdym wieku, mieszkańcy miasta, turyści i kuracjusze.

Całkowita wartość projektu: 387 532,03 zł
Środki unijne: 226 300,00 zł