Urząd Miasta Ustroń Wydział Środowiska i Rolnictwa informuje o możliwości uzyskania dofinansowania do zmiany systemów grzewczych w 2018 r.

Miasto Ustroń po złożeniu wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymało środki finansowe dla mieszkańców Miasta Ustroń, na udzielenie dofinansowania do zmiany systemów grzewczych.

Osoby, które zdecydują się na likwidację starego źródła ciepła węglowego i zastąpią je ekologicznym piecem z retortowym podajnikiem na eko - groszek lub na piec gazowy mogą liczyć na jednorazowe dofinansowanie na zakup pieca w wysokości do kwoty 6.032,00 zł.
Nabór wniosków rozpoczyna się w dniu 04.06.2018 r. i będzie trwał do 08.06.2018 r. W związku z ograniczoną ilością miejsc, decyduje kolejność wpływu wniosków.
Wzór wniosku dostępny jest w Biurze Podawczym (pokój nr 4 parter) oraz w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta (pokój nr 25 II piętro).
Wniosek może być złożony osobiście w Urzędzie Miasta Ustroń (Biuro Podawcze) bądź też za pośrednictwem poczty, albo za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Miasta Ustroń. Wnioski mogą być składane wyłącznie w godzinach pracy Urzędu, o chwili złożenia wniosku decyduje data i godzina wpływu.
W przypadku wpłynięcia elektronicznego wniosku poza godzinami pracy Urzędu, nie będzie on rozpatrywany.

Dotacje właścicielom nieruchomości na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła udzielane będą zgodnie z obowiązującym „Regulaminem udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Ustroń na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Ustroń”.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w pokoju nr 25 lub pod nr telefonu 33 8579313.