UDANY WYPOCZYNEK STUDENTÓW UTW I NOWY ROK AKADAMICKI

Zaplanowany na maj wyjazd nad morze dla słuchaczy UTW nie doszedł do skutku z powodu pandemii koronawirusa. Bardzo ubolewaliśmy nad tym, ale udało się przenieść turnus na wrzesień. Pandemia  nie odpuściła ale 27 osób zdecydowało się na wyjazd. Pobyt zagwarantowany był w ośrodku NAT Carbo bardzo blisko morza, praktycznie 200 m od plaży. Ośrodek przyjazny, bezpieczny pod względem zasad higieniczno - sanitarnych związanych z Covid-19 zarówno w pokojach jak i na stołówce. Pogoda była wymarzona, humory i zdrowie wszystkim dopisywały toteż tydzień minął  szybko.

Nowy rok akademicki

Kierując się wynikami sondażu  przeprowadzonego wśród słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku  Rada Programowa informuje, że UTW rozpoczyna swoją działalność z dniem 1 października br w nowych pandemicznych warunkach. Inauguracja nowego roku akademickiego jest odwołana z uwagi na małą ilość osób zainteresowanych uczestnictwem w tej uroczystości. Zatem co czeka nas nowego:

1.       Obowiązuje zasada MDD tj. maseczka, dystans, dezynfekcja

2.       Zajęcia odbywać się będą zgodnie z harmonogramem dla osób zapisanych wcześniej w MDK „Prażakówka” tj.:

·         w sali widowiskowej - taniec liniowy, taniec towarzyski (małżeństwa), yoga i gimnastyka

·         sala nr 2 (wejście od ul. Strażackiej) język angielski, j. niemiecki

3.       Zajęcia z plastyki odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 1 ( co 2 tygodnie)

4.       Zajęcia z gimnastyki w basenie i tai chi  odbywać się będą w  Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia ( każdy indywidualnie opłaca bilet zniżkowy na podstawie indeksu)

5.       Każdy z uczestników  na pierwszych zajęciach zobowiązany jest do podpisania oświadczenia o stanie zdrowia i świadomości ryzyka w związku z pandemią koronawirusa i uiszczeniem opłaty za zajęcia.

Aktualny harmonogram zajęć dostępny jest na stronie Akademii Esprit w zakładce UTW oraz MDK „Prażakówka”

Wierzymy w determinację i odpowiedzialność naszych studentów. Życzymy wszystkim zdrowego i bezpiecznego nowego roku akademickiego oraz  zadowolenia z udziału w zajęciach.

Rada Programowa UTW