Trwa nabór do programu EtnoPolska 2019

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków do programu dotacyjnego EtnoPolska 2019. Termin składania wniosków mija 29 kwietnia 2019
Założeniem programu jest docenienie i upowszechnienie wiedzy na temat tradycyjnych wartości obecnych w kulturze materialnej i niematerialnej społeczności oddalonych od dużych ośrodków życia kulturalnego. Podejmowane działania mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji kulturowych, inspirować się nią, jak również ukazywać je we współczesnych kontekstach. W ramach programu dofinansowane będą przedsięwzięcia popularyzujące dziedzictwo kulturowe, szczególnie w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców.

Uprawnione do składania wniosków w programie są:
1) samorządowe instytucje kultury,
2) organizacje pozarządowe,
3) koła gospodyń wiejskich,
4) kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne,
5) podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie działań takich, jak:
1) wystawy, konkursy, przeglądy, festiwale, koncerty, widowiska muzyczne, spektakle teatralne;
2) inicjatywy edukacyjno-animacyjne wspomagające lokalne społeczności w działaniach twórczych oraz w działaniach na rzecz zachowania, przekazu i kontynuacji tradycji regionalnych, takie jak warsztaty, kursy, szkolenia, konferencje, w tym dokumentacja unikalnych zjawisk kultury ludowej;
3) renowacja i zakup strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych dla zespołów regionalnych kultywujących i popularyzujących lokalne tradycje w dziedzinie folkloru: muzyki, tańca, śpiewu i obrzędowości;
4) realizacja nagrań audio/video, rejestracja spektakli, wydanie publikacji, audiodeskrypcja, przygotowanie filmów.

Zadania w ramach programu mogą być realizowane od 31 maja do 31 października 2019 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie NCK: EtnoPolska 2019 >>>.