Trwa II nabór wniosków do programu dotacyjnego Kultura – Interwencje 2018!

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków do programu dotacyjnego „Kultura – Interwencje 2018”.

Celem programu jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym. Nabór wniosków trwa do 15 maja 2018 roku.

Kto może złożyć wniosek
Uprawnione do składania wniosków w programie są organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury. Jeden wnioskodawca ma prawo złożyć 1 wniosek w naborze.

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadań takich, jak:

· organizacja kursów, szkoleń, warsztatów, plenerów, konkursów, przeglądów, festiwali, wystaw (wraz z katalogami), koncertów, happeningów, spektakli (teatralnych, muzycznych i innych), realizacja działań animacyjnych wspomagających lokalne społeczności w działaniach twórczych, działania interdyscyplinarne;

· organizacja konferencji, seminariów, paneli dyskusyjnych, przeprowadzenie badań praktyk kulturalnych/uczestnictwa w kulturze;

· nagrania audio/video, rejestracja video spektakli, filmów (w tym: filmów dokumentalnych), wydanie publikacji (w tym publikacji w formach takich, jak: książka drukowana, e-book, audiobook, książka dla niewidomych i słabowidzących), wydanie czasopism, dokumentacja, audiodeskrypcja, archiwizacja, udostępnianie oraz popularyzowanie dorobku kultury;

· organizacja kampanii społecznych, edukacyjnych i promocyjnych;

· organizacja rekonstrukcji historycznych oraz wydarzeń kulturalnych o charakterze lokalnym lub ogólnokrajowym;

· organizacja uroczystości upamiętniających postacie, wydarzenia, rocznice o charakterze patriotycznym.

Nabór wniosków trwa do 15 maja 2018 roku
Zadania realizowane w ramach programu muszą rozpocząć się i zakończyć w terminie od 29 czerwca do 20 listopada 2018 roku.

Formularz wniosku jest dostępny w systemie EBOI (Elektronicznym Biurze Obsługi Interesanta): https://eboi.nck.pl/.

Informacji o programie udziela: Barbara Tuszyńska, tel.: (+48 22) 21 00 178, e-mail: btuszynska@nck.pl

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: http://www.nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/kultura-interwencje.

Źródło informacji: Narodowe Centrum Kultury