„Termomodernizacja i wykorzystanie energii odnawialnej w obiektach użyteczności publicznej na terenie Miasta Ustroń”

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)
dla osi priorytetowej: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna
dla działania: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej
dla poddziałania: 4.3.2. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – RIT

Przedmiotem projektu jest modernizacja energetyczna wraz z modernizacją instalacji CO, CWU oraz z zamontowaniem instalacji OZE budynków użyteczności publicznej w Mieście Ustroń.

Budynki objęte termomodernizacją:
- Szkoła Podstawowa nr 5 w Ustroniu,
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustroniu,
- Żłobek Miejski w Ustroniu,
- Przedszkole Publiczne nr 1 w Ustroniu,
- Przedszkole publiczne nr 7 w Ustroniu,
- Miejski Dom Spokojnej Starości w Ustroniu.

Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków poprzez ograniczenie zapotrzebowania na energię cieplną i elektryczną oraz poprawa jakości powietrza atmosferycznego w mieście poprzez obniżenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Finansowanie projektu
Wydatki kwalifikowane: 4 228 423,27 zł