Świadczenia medyczne Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób niepełnosprawnych na rok 2020 / 10.12.2020

Program Rządowy pn. „Świadczenia medyczne Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób niepełnosprawnych na rok 2020”.
  •  Program ma na celu wsparcie zdrowotne osób niepełnosprawnych w stopniu lekkim lub umiarkowanym.
  • Program przeznaczony dla osób niepełnosprawnych powyżej 16 roku życia.
  • Warunkiem zakwalifikowania do korzystania ze świadczeń w Programie jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu lekkim albo umiarkowanym bądź orzeczenia równoważnego potwierdzonego odpowiednimi dokumentami. Niepotrzebne jest skierowanie od lekarza.
  • Świadczenia w Programie finansowane są przez NFZ i obejmują:
    • 2 wizyty fizjoterapeutyczne (ustalenie planu fizjoterapii, zakresu i optymalnej intensywności świadczeń)
    • minimum 1 cykl terapeutyczny (10 dni zabiegowych/ do 5 zabiegów dziennie w tym 3 zabiegi z zakresu kinezyterapii, przy czym 1 kinezyterapia grupowa).
Program rozpoczyna się 15 grudnia i trwa do końca 2020 roku.
Rejestracja telefoniczna osób zainteresowanych „od zaraz” pod numerem telefonu 33 /856 57 90 w Przychodni Uzdrowiskowej.