Lidia Sztwiertnia to wysoko ceniona artystka, zamieszkała w Bielsku-Białej – dzielnicy Hałcnów. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Bogdana Chmielewskiego. Dyplom uzyskała w 1980 w pracowni prof. Stanisława Słoniny, aneks do dyplomu z zakresu medalierstwa wykonała w pracowni prof. Zofii Demkowskiej. Artystka zajmuje się rzeźbą w brązie, w technologii odlewu na wosk tracony. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz zagranicą. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Bielska Białej (1997), Ministerstwa Kultury i Sztuki (1999) oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (2005). Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Sztuka-Teatr, Stowarzyszenia na rzecz odnowienia kaplicy zamkowej w Bielsku-Białej. Jest autorką wielu znakomitych rzeźb, statuetek i nagród z przeznaczeniem na szereg konkursów, festiwali. Dorobek artystyczny obejmuje takie grupy jak: statuetki, anioły, portrety, suknie, drzewa i ptaki, medale i inne.
Zapowiada się świetna ekspozycja, zatem zapraszamy serdecznie – wystawa będzie czynna od 3. kwietnia do 25. maja 2017Lidia Sztwiertnia to wysoko ceniona artystka, zamieszkała w Bielsku-Białej – dzielnicy Hałcnów. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Bogdana Chmielewskiego. Dyplom uzyskała w 1980 w pracowni prof. Stanisława Słoniny, aneks do dyplomu z zakresu medalierstwa wykonała w pracowni prof. Zofii Demkowskiej. Artystka zajmuje się rzeźbą w brązie, w technologii odlewu na wosk tracony. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz zagranicą. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Bielska Białej (1997), Ministerstwa Kultury i Sztuki (1999) oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (2005). Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Sztuka-Teatr, Stowarzyszenia na rzecz odnowienia kaplicy zamkowej w Bielsku-Białej. Jest autorką wielu znakomitych rzeźb, statuetek i nagród z przeznaczeniem na szereg konkursów, festiwali. Dorobek artystyczny obejmuje takie grupy jak: statuetki, anioły, portrety, suknie, drzewa i ptaki, medale i inne.
Zapowiada się świetna ekspozycja, zatem zapraszamy serdecznie – wystawa będzie czynna od 3. kwietnia do 2. czerwca 2017. (wernisaż 10. kwietnia 2017 -poniedziałek godz. 17.00)