Miasto Ustroń zrealizowało projekt pn. ,,Poprawa stanu środowiska naturalnego w zdegradowanej dzielnicy Jaszowiec w Ustroniu” ”, który dofinansowany został z Unii Europejskiej w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020  (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)”- dla osi priorytetowej: V. Ochrona środowiska i efektywne wykorzystywanie zasobów  dla działania: 5.4. Ochrona różnorodności biologicznej  dla poddziałania: 5.4.3. Ochrona różnorodności biologicznej – tryb pozakonkursowy.

W ramach projektu zostały zmodernizowane ścieżki i trasy spacerowe oraz zapory wodne. Całość zmodernizowanej trasy została uatrakcyjniona huśtawkami, hamakami wypoczynkowymi, drewnianymi leżankami, stacjami naprawy rowerów czy stojakami na rowery oraz nowym oświetleniem parkowym OZE. W czasie trawnia inwestycji zostały również zamontowane budki lęgowe dla naszych skrzydlatych przyjaciół, a także hotele dla owadów i pryzmy dla płazów, jak również wykonano ścieżkę edukacyjną oraz łąki kwietne.

Wartość projektu: 3 942 343,99 zł

Dofinansowanie: 2 200 228,00  zł