ZMIENIONE ZASADY SEGREGACJI ODPADÓW

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów w całej Polsce z dniem 1 lipca 2017 r. zmieniono zasady segregacji odpadów komunalnych w zakresie kolorów pojemników i worków do selektywnego zbierania odpadów – ujednolicono zasady segregacji wprowadzając tzw. Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO).

Na podstawie ww. rozporządzenia zmodyfikowano uchwałą Rady Miasta Ustroń nr XXVIII/334/2017 z dnia 25 maja 2017 r. Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Ustroń, dostosowując go do ujednoliconych zasad segregacji odpadów. Zgodnie z nowymi zasadami odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, zbiera się w pojemnikach koloru żółtego oznaczonych napisem „Metale i tworzywa sztuczne”. Pozostałe zasady segregacji odpadów obowiązujące dotąd w naszym mieście nie ulegają zmianie.

W praktyce dla mieszkańców miasta oznacza to, że odpady, które uprzednio były zbierane do worków koloru pomarańczowego od 1 lipca 2017 r. będą zbierane do worków koloru żółtego razem z dotychczas tam gromadzonymi tworzywami sztucznymi. Worek koloru pomarańczowego zostanie zlikwidowany. Nadal natomiast segregujemy szkło bezbarwne do worków koloru białego, zaś szkło kolorowe do worków koloru zielonego, co jest rozszerzeniem dopuszczonym w WSSO.