Nagrody w dziedzinie kultury - nabór wniosków / 15.01.2018

Uchwałą Rady Miasta Ustroń z dnia 21 grudnia 2017r. zmianom uległy zasady składania i przyjmowania wniosków dotyczących przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Zachęcamy instytucje kultury, stowarzyszenia, a także mieszkańców Miasta Ustroń do składania wniosków o przyznanie dorocznych nagród. Wnioski z propozycją kandydatów należy składać w Urzędzie Miasta Ustroń (Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, 1 piętro p. 24)  do 30 kwietnia 2018r. - szczegóły dotyczące regulaminu określającego warunki i tryb przyznawania nagród reguluje Uchwała Rady Miasta Ustroń NR XXXIII/401/2017.

Poniżej w załączniku znajduje się aktualny wniosek i regulamin.

Najważniejsze informacje:

Nagroda w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury może być przyzna tej samej osobie fizycznej lub prawnej nie częściej niż co 5 lat, pod warunkiem zaprezentowania nowych osiągnięć!

Nagrody mogą być przyznawane w szczególności: twórcom, artystom, organizatorom i promotorom działalności kulturalnej, popularyzatorom kultury, pracownikom instytucji kultury oraz podmiotom prowadzącym działalność kulturalną za:
1) twórczość artystyczną – za szczególne osiągnięcia twórcze, oryginalny charakter osiągnięć, dorobek artystyczny
o istotnym znaczeniu, ze szczególnym uwzględnieniem udziału w konkursach, festiwalach, przeglądach itp. lub za stworzenie szczególnego dzieła artystycznego, wydawnictwa lub publikacji.
2) upowszechnianie kultury – za stworzenie szczególnego wydarzenia kulturalnego, zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, także jako społeczny animator kultury lub grupa społecznych animatorów kultury, za zaangażowanie
w edukację artystyczną i wkład w integrację lokalnej społeczności.
3) ochronę dóbr kultury – za zaangażowanie w utrzymanie, rozwój i promocję dorobku kulturowego Miasta Ustroń, stworzenie szczególnego projektu kulturalnego z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego Miasta Ustroń, wydanie publikacji popularnonaukowych i naukowych dotyczących historii Miasta Ustroń.

W przypadku zgłoszenia do nagrody osoby zatrudnionej w instytucji kultury nagroda może być przyznana tylko za osiągnięcia niezwiązane z zakresem jej służbowych obowiązków!