Nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał Miastu Ustroń środki na dofinansowanie zadania pod nazwą "Demontaż, transport i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest z budynków stanowiących własność osób fizycznych z terenu Miasta Ustroń w roku 2019". W związku z powyższym osoby zainteresowane skorzystaniem z dotacji na usunięcie wyrobów zawierających azbest z terenu swoich nieruchomości w 2019 roku proszone są o wypełnienie i złożenie wniosku do Urzędu Miasta. Wzór wniosku można pobrać w Urzędzie Miasta.

Nabór wniosków rozpoczyna się w dniu 20.05.2019 r. i będzie trwał do 24.05.2019 r.

Kwota dotacji będzie wyliczana na podstawie przedstawionych przez Inwestora faktur (z datą po podpisaniu umowy) za wykonanie prac, i stanowi 100% poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż:

a) 800,00 zł za 1 Mg (tonę) odpadów zawierających azbest w przypadku ich demontażu, transportu i unieszkodliwienia,

b) 600,00 zł za 1 Mg (tonę) odpadów zawierających azbest w przypadku ich transportu i unieszkodliwienia.

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Środowiska i Rolnictwa w pokoju nr 25 lub pod numerem telefonu: 33 857-93-13 (osoba do kontaktu: Ireneusz Berek).

Wydział Środowiska i Rolnictwa