Nabór wniosków na wymianę kotłów

Miasto Ustroń po złożeniu wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymało pożyczkę na udzielenie dofinansowania do zmiany systemów grzewczych.

Dofinansowanie będzie obejmować wymianę starego źródła ciepła:

- węglowego i zastąpienie go piecem gazowym,

- węglowego i zastąpienie go piecem na ekogorszek z retortowym podajnikiem (piąta klasa emisyjności).

Nabór wniosków rozpocznie się w dniu 17.05.2017 r. i będzie trwał do 26.05.2017 r. W związku z ograniczoną ilością miejsc, decyduje kolejność wpływu wniosków.

Wzór wniosku dostępny jest w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta (pokój nr 25 II piętro), w Biurze Podawczym (pokój nr 2 parter).  Szczegółowych informacji udzielą pracownicy Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w pokoju nr 25 lub pod nr telefonu 33 8579313.

UCHWAŁA NR X/104/2015 RADY MIASTA USTROŃ z dnia 24 września 2015 r. w sprawie udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji służących ochronie powietrza polegających na wymianie źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Ustroń.