Nabór wniosków do programu dotacyjnego Kultura – Interwencje 2019

Już drugi raz w tym roku Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków do programu dotacyjnego Kultura – Interwencje 2019.
Celem programu jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym. Nabór wniosków trwa do 1 lipca 2019 roku.

Uprawnione do składania wniosków w programie są:
·         samorządowe instytucje kultury,
·         organizacje pozarządowe,
·         koła gospodyń wiejskich,
·         kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne,
·         podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadań takich, jak:
·         organizacja wydarzeń kulturalnych o charakterze lokalnym lub ogólnokrajowym, kursów, szkoleń, spotkań, warsztatów, plenerów, wystaw (wraz z katalogami), konkursów, przeglądów, festiwali, koncertów, widowisk muzycznych, happeningów, spektakli teatralnych, realizacja działań edukacyjno-animacyjnych wspomagających lokalne społeczności w działaniach twórczych, działania interdyscyplinarne;
·         organizacja konferencji, seminariów, paneli dyskusyjnych, przeprowadzenie badań praktyk kulturalnych/uczestnictwa w kulturze;
·         organizacja rekonstrukcji historycznych, uroczystości upamiętniających postacie, wydarzenia, rocznice o charakterze patriotycznym.

Dofinansowanie
Do 75% budżetu zadania. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 5 000 zł, maksymalna - 150 000 zł.

Termin
Nabór wniosków trwa do 1 lipca 2019 roku.  Zadania realizowane w ramach programu muszą rozpocząć i zakończyć się w terminie od 29 lipca do 31 października 2019 roku. Formularz wniosku jest dostępny w systemie EBOI: https://eboi.nck.pl/.

Informacji o programie Kultura – Interwencje 2019 w godzinach 10.00-14.00 udziela: Justyna Smolińska, tel. (+48) 22 21 00 189, e-mail: jsmolinska@nck.pl.

Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępne są pod adresem: https://nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/kultura-interwencje

Źródło informacji: Narodowe Centrum Kultury