Modernizacja ścieżki spacerowej wraz z towarzyszącą infrastrukturą małej architektury

1. Modernizacja ścieżki spacerowej przy skwerze zieleni za MDK "Prażakówka".
Przedmiotowa ścieżka wykonana została z kostki brukowej z obrzeżami, zlokalizowana jest w miejscu istniejącego dojścia od schodów prowadzących z ul. Daszyńskiego w kierunku głównej ścieżki istniejącego skweru zieleni. Ważnym elementem małej architektury na ścieżce było:
1) wykonanie dwóch gier terenowych tzw. "Klasy" przy zastosowaniu różnego rodzaju kolorów kostki brukowej,
2) montaż gumowej figury "Jaszczurka", która zaprasza do wspinania, interakcji i innych rodzajów zabawy pobudzając fantazję i umiejętności motoryczne oraz stała się z pewnością ulubionym elementem do fotografowania razem z dziećmi i przyjaciółmi,
3) montaż 4 szt. ławek,
4) montaż 4 szt. koszy na odpady.

2. Zainstalowanie 6 szt. eko-słupków wyposażonych w czujnik pyłów zawieszonych, wilgotności, temperatury, ciśnienia, natężenia światła.
Eko-słupki są urządzeniami przeznaczonymi do sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła. Każdy słupek wyposażony jest w oświatlenie ledowe, które na podstawie cogodzinnych wyników pomiaru stężenia pyłów zawieszonych, jak również innych zanieczyszczeń przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza np. kolor ciemno zielony oznacza stan powietrza bardzo dobry natomiast czerwony - zły.

Miejsca w których zostały zamontowane eko-słupki:
przy MDK Prażakówka ul. Daszyńskiego 28,
przy SP1 ul. Partyzantów 2,