Wybory uzupełniające do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

W październiku br. upływa kadencja części składu radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, dlatego w czerwcu odbędą się wybory uzupełniające. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza do zgłaszania kandydatów.

Ideą Młodzieżowego Sejmiku jest stworzenie dorastającym pokoleniom możliwości rzeczywistego udziału w procesie podejmowania decyzji na szczeblu regionalnym, a także kształtowanie obywatelskich postaw oraz umiejętności społecznych umożliwiających im udział w szeroko rozumianym życiu publicznym.

Zgodnie z przyjętym Regulaminem MSWŚ, co roku przeprowadzane są wybory uzupełniające i w miejsce radnych kończących kadencję, wybrani zostają nowi.  W tym roku wybory uzupełniające przeprowadzone zostaną 14 czerwca, a nowo wybrani radni swoją kadencję rozpoczną 22 października 2019 r.

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie mlodzi.slaskie.pl/content/wybory-uzupelniajace