KOMPOSTOWNIKI DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA USTROŃ

Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Ustroń zaprasza Mieszkańców do udziału w pilotażowym programie bezpłatnego użyczenia kompostowników.

Czy wiesz, że kompostowanie odpadów jest najlepszym sposobem by przy zagospodarowaniu swoich odpadów otrzymać własny nawóz do użyźniania gleby? Dzięki temu 90 % odpadów bio może trafić do kompostownika i zredukować ilość śmieci produkowanych przez ciebie i twoją rodzinę.

Program ma na celu propagowanie proekologicznej świadomości mieszkańców, aby w najprostszy sposób, poprzez kompostowanie odpadów zielonych oraz kuchennych uzyskać kompost. Kompostować można niemal wszystkie odpady organiczne, o ile nie zawierają toksycznych substancji. Wrzucamy także zwiędnięte rośliny jednoroczne, liście (oprócz liści orzecha włoskiego), cienkie gałązki, a także niezadrukowany papier (śniadaniowy, chusteczki, serwetki, tektura), słomę, siano, skorupki z jajek, fusy po kawie.

Miasto Ustroń planuje zakup kompostowników o dwóch pojemnościach: 300-400 litrów oraz 650-750 litrów.
Dla działek o powierzchni do 500-600 m2 sugeruje się wybrać mniejszy kompostownik, a powyżej 600 m2 większy. Po 5 latach prawidłowego użytkowania, kompostownik przejdzie na własność mieszkańca.

Warunkiem zakwalifikowania do Programu jest złożenie wniosku. Wzór wniosku znajduje się poniżej w załączniku. Wnioski można również odbierać w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Ustroń (pater, pokój nr 2) od dnia 04.03.2019r.
O  przyznaniu kompostownika decydować będzie kolejność złożenia wniosku!

Wnioski należy składać od 11.03.2019 do 15.03.2019r. w godzinach od 7.30 do 15.30  w biurze podawczym, pok. nr 2 na parterze Urzędu Miasta Ustroń.

Szczegóły dotyczące wniosków: Wydział Środowiska i Rolnictwa tel. (33) 857 93 13 (osoba do kontaktu Ireneusz Berek).