e-Urząd - dodaj do ulubionych! Wsparcie elektronicznej administracji Gmin Strumień, Brenna Hażlach, Pawłowice i Zebrzydowice oraz Miast Ustroń i Wodzisław Śląski

Miasto Ustroń uczestniczy w realizacji projektu pn. "e-Urząd - dodaj do ulubionych! Wsparcie elektronicznej administracji Gmin Strumień, Brenna, Hażlach, Pawłowice i Zebrzydowice oraz Miasta Ustroń i Wodzisław Śląski"

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Lider Projektu:
Gmina Strumień

Partnerzy:
Gmina Brenna,
Gmina Hażlach,
Gmina Pawłowice,
Miasto Ustroń,
Miasto Wodzisław Śląski,
Gmina Zebrzydowice
F5 Konsulting Sp. z o.o.

Priorytet V.
Dobre rządzenie
Działanie 5.2
Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej
Poddziałanie 5.2.1
Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej

Okres realizacji projektu:
od 01.02.2014 do 31.07.2015

Cel główny projektu:
Upowszechnienie i poprawa jakości elektronicznych usług publicznych świadczonych przez 7 JST woj. śląskiego i usprawnienie działania 7 JST przez wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych i elektronizację wymiany korespondencji za pomocą ePUAP.

W ramach projektu udostępnione zostaną nowe usługi elektroniczne na platformie e-Urząd dla mieszkańców oraz klientów Urzędu Miasta Ustroń, m.in.:

1. Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego ePUAP,

2. System informacji podatkowej:
  • możliwość wglądu w zobowiązania z tytułu podatków lokalnych;
  • możliwość złożenia deklaracji w wersji elektronicznej, podpisanej profilem zaufanym za pośrednictwem platformy ePUAP;
  • wgląd w dane techniczne (wykaz nieruchomości wraz ze składnikami wpływającymi na wymiar podatku) oraz terminy płatności.
3. Portal gospodarki odpadami:
  • możliwość wglądu w zobowiązania z tytułu wywozu odpadów;
  • możliwość wglądu w harmonogram odbioru odpadów.
4. System Powiadamiania Kontrahenta.

Profil zaufany jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości osób w systemach elektronicznej administracji oraz odpowiednikiem bezpiecznego podpisu elektronicznego. Wykorzystując profil zaufany każda osoba może załatwić sprawy administracyjne (wnoszenie podań, odwołań, zapytań, itp.) drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do urzędu.

Posiadanie profilu zaufanego ePUAP jest warunkiem koniecznym aby móc założyć konto na platformie e-Urząd Urzędu Miasta Ustroń.

Źródła finansowania projektu:
85% całkowitej wartości projektu - dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa
15% całkowitej wartości projektu - wkład własny Lidera oraz Partnerów Projektu

Więcej informacji ...