Dzieci z Ustronia w finale konkursu Eko Odkrywcy

Ruszyło głosowanie na najlepsze projekty zgłoszone do czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. W gronie finalistów znaleźli się wychowankowie Klimatycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu. Głosy można oddawać do 15 grudnia br. za pośrednictwem strony www.ekoodkrywcy.pl.

Spośród ponad 165 projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Eko Odkrywców Komisja Konkursowa wybrała 20 najciekawszych i najbardziej oryginalnych. Jednym z nich jest „Eko Einsteini!”, opracowany przez uczniów Klimatycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu. Granty pieniężne na realizację projektów trafią do 10 zwycięskich zespołów, których prace zdobędą najwięcej głosów internautów. Laureaci zostaną wyłonieni w dwóch grupach wiekowych, co daje szansę na zwycięstwo zarówno dzieciom, jak i młodzieży.

Głosowanie trwa od 1 do 15 grudnia 2016 r. i odbywa się za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu www.ekodokrywcy.pl. Żeby oddać głos, wystarczy wejść do zakładki “Galeria Finałowa”, w której prezentowane są zakwalifikowane do finału prace konkursowe. Liczba głosów oddanych na poszczególne projekty będzie aktualizowana w czasie rzeczywistym i wyświetlana na stronie internetowej aż do zakończenia głosowania.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 16 grudnia 2016 r. W tym samym dniu organizatorzy konkursu wyłonią zespół, do którego trafi nagroda dodatkowa w postaci wyjazdu na zieloną szkołę o wartości 20 tys. zł. Tym specjalnym wyróżnieniem każdego roku honorowani są autorzy najciekawszego i najbardziej innowacyjnego projektu. Trzy kolejne zespoły zostaną nagrodzone wejściówkami do  Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Więcej informacji ...