Decydujesz pomagamy! Oddaj głos na inicjatywę społeczną! / 17.02.2019

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad programem objął Burmistrz Ustronia.

W regionie konkurują ze sobą: Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi, Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie.

Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

Projekty z Ustronia i okolicy, które rywalizują ze sobą to:

Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi
Projekt ma na celu aktywizację społeczną osób z niepełnosprawnością intelektualną.  Aktywne włączanie i angażowanie ich w życie społeczności lokalnej, w tym w środowisko rówieśnicze. Z drugiej strony  uświadamianie, ukazywanie dzieciom i młodzieży pełnosprawnej  wartości ze  spotkania z drugim człowiekiem. Przełamywanie barier i uprzedzeń w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, ukazywanie ich potencjału i możliwości.

Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne
Cele projektu:
1. Zintegrowanie młodych ludzi  wokół atrakcyjnych i nowoczesnych gier planszowych. W społeczności brakuje inicjatyw łączących dzieci we wspólnym działaniu.
2. Odciągnięcie młodych ludzi od „komórek” i innych urządzeń cyfrowych, na rzecz spędzania wspólnie czasu. Ważne jest, żeby poszukać alternatywnych form bycia razem i nawiązywania relacji.
3. Zapewnienie atmosfery pełnej radości, zabawy i współpracy. W Klubie dzieci będą miały szansę na zdrowy rozwój.

Projekt obejmuje warsztaty mające na celu pokazanie, że poprzez pasje można przekraczać własne granice – osoby z niepełnosprawnością intelektualną zdobywają szczyty górskie, tworzą sztukę i zagłębiają się w kulinarny świat. Dzieci i młodzież szkolna dzięki warsztatom będzie mogła przekroczyć granice własnych obaw, stereotypów, a osobom z niepełnosprawnością intelektualną pomogą w pełnym wykorzystywaniu swoich możliwości i wdrażaniu się w aktywne, pełne pasji życie społeczne.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Razem możemy więcej!

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i tym samym wspiera mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy.