Centrum pod Jednym Dachem- rewitalizacja byłej szkoły przy Rynku w Ustroniu wraz z otoczeniem

Centrum pod Jednym Dachem- rewitalizacja byłej szkoły przy Rynku w Ustroniu wraz z otoczeniem

Inwestycja realizowana będzie w ramach Programu Rozwoju Subregionu Południowego RPO WSL na lata 2007-2013 Projekt opracowano i złożono wniosek aplikacyjny w ramach programu RPO WSL w UMWŚ jako instytucji pośredniczącej w dniu 30.12.2009r. Umowa pomiędzy Zarządem Województwa Śląskiego a Burmistrzem Miasta Ustroń została podpisania w dniu 24 września 2010r.Realizacja projektu zgodna jest z celami Poddziałania 6.2.2. Rewitalizacja – „małe miasta” i odnosi się do typu projektu 2. Poddziałanie to mieści się w priorytecie VI „ Zrównoważony rozwój miast” i Działaniu 6.2. „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych”. Prace remontowe zostały podzielone na:

1. Remont elewacji, wzmocnienie stropu, remont schodów, balustrad, oraz strefy wejścia głównego ( przystosowanie dla potrzeb osób niepełnosprawnych) i korytarzy

2. Zagospodarowanie terenu wokół budynku
  • wykonanie nowej nawierzchni
  • modernizacja boiska do gry
  • wykonanie małej architektury
  • urządzenie zieleni
  • wymiana osprzętu elektrycznego wewnątrz budynku
  • oświetlenie zewnętrzne i dekoracyjne terenu wokół budynku
3. Wykonanie grafiki artystycznej ściennej na elewacji.

Zrewitalizowany budynek będzie pełnił funkcje „Centrum pod Jednym Dachem”. W budynku jak dotychczas będą działały i miały swoje siedziby organizacje pozarządowe, społeczne, biblioteka, oraz redakcja Gazety Ustrońskiej.
Prace remontowe rozpoczęto w marcu 2011r. Rzeczowa realizacja projektu będzie trwała do końca listopada 2011r.

Całkowita wartość projektu: 2 922 238,39 zł
Poziom dofinansowania kosztów kwalifikowalnych: 84,99