Budowa ulicy zbiorczej łączącej ulicę Partyzantów z ulicą A. Brody w Ustroniu - etap II

BUDOWA ULICY ZBIORCZEJ ŁĄCZĄCEJ ULICĘ PARTYZANTÓW Z ULICĄ A.BRODY W USTRONIU – ETAP II

Inwestycja realizowana będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 ( RPO WSL). Projekt opracowano i złożono wniosek aplikacyjny w ramach programu RPO WSL w UMWŚ jako instytucji pośredniczącej w dniu 06.11.2009r. Umowa pomiędzy Zarządem Województwa Śląskiego a Burmistrzem Miasta Ustroń została podpisania w dniu 30 listopada 2010r. Przedmiotowa inwestycja wpisuje się w cel główny priorytetu VII Transport- „Ukształtowanie efektywnego i zintegrowanego systemu transportowego poprzez wsparcie skierowane w rozwój infrastruktury”. Projekt bezpośrednio wpisuje się także w cele poddziałania 7.1.2 RPO WSL – modernizacja i rozbudowa infrastruktury uzupełniającej kluczowa sieć drogową.

Inwestycja stanowi II etap przedsięwzięcia polegającego na budowie ulicy zbiorczej, łączącej ul. Partyzantów z ul. A. Brody w Ustroniu. Etap I obejmował budowę drogi od ul. Partyzantów do ul. Gałczyńskiego, zaś w ramach II etapu przedsięwzięcia obejmować będzie budowę drogi na dalszym odcinku – od ul. Gałczyńskiego do końca trasy tj. ul. A.Brody. Budowany odcinek podsiadać będzie długość 341.5 metra, szerokość 7 m oraz nośność 100kN/oś. Wzdłuż trasy znajdować się będzie lewostronny chodnik dla pieszych i prawostronny pas dla rowerzystów oraz zieleń niska. Wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa oraz oznakowanie drogi. Projekt bezpośrednio przyczyni się do poprawy spójności komunikacyjnej Ustronia. Zwiększy mobilność i bezpieczeństwo dla użytkowników ruchu, poprawi atrakcyjność inwestycyjną gminy, stworzy dogodne warunki dla dynamicznego rozwoju przedsiębiorczości.

Całkowita wartość projektu:1 927 798,77 zł
Poziom dofinansowania kosztów kwalifikowalnych: 85%

Rzeczowa realizacja projektu zgodnie z zawartą umową rozpocznie się w marcu 2011 roku, zaś przewidywany termin zakończenia inwestycji to 30.09.2011r. Głównym wykonawcą jest INPROREM Spółka z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.