Ankieta dotycząca programu Ciepłe Mieszkanie

CIEPŁE MIESZKANIE

Miasto Ustroń zamierza przystąpić do programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (zwany WFOŚiGW ).
W celu złożenia wniosku konieczne jest  oszacowanie potrzeb mieszkańców. W związku z powyższym od 14.12.2023 r. do 05.01.2024 r. w siedzibie Miasta Ustroń będą przyjmowane ankiety.
Osoby zainteresowane udziałem w Programie proszone są o wypełnienie i złożenie ankiety dostępnej w siedzibie Urzędu Miasta (parter lub pok.26) i na stronie Miasta Ustroń.
Ankietę można złożyć osobiście w siedzibie Urzędu Miasta w biurze podawczym w godzinach od 7:30 do 15:30 lub przez elektroniczną skrzynkę podawczą od 14.12.2023 r. do 05.01.2024 r.
Więcej informacji o zakresie i wysokości pomocy finansowej znajduje się w załączonej  informacji o programie priorytetowym „Ciepłe Mieszkanie” na stronie Miasta Ustroń.
Po podpisaniu ewentualnej umowy z WFOŚiGW Miasto Ustroń ogłosi nabór wniosków do niniejszego programu.
Będzie to podstawą do zawarcia umowy ze wspólnotą mieszkaniową lub osobą fizyczną mającą we władaniu lokal mieszkalny.
Nabór będzie ogłoszony w Gazecie Ustrońskiej i na stronie internetowej Miasta Ustroń.

Wsparciem objęte będą przedsięwzięcia polegające na wymianie nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawie efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się budynkach mieszkalnych wielorodzinnych w tym budynkach, w których powstała wspólnota mieszkaniowa (w rozumieniu ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali) obejmująca od 3 do 7 lokali mieszkalnych, spełniające warunki Programu.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel 33 8579315.