Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie dotyczący wystąpienia przypadków włośnicy u świń poddanych ubojowi w rzeźni.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie zawiadamia o wystąpieniu przypadków włośnicy u świń poddanych ubojowi w rzeźni, a pochodzących z gospodartwa zlokalizowanego na terenie powiatu cieszyńskiego.

Jednocześnie Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie informuje, że pozyskiwanie przez rolników mięsa na potrzeby własne ze świń utrzymywanych we własnym gospodarstwie wiąże się z obowiazkiem poddania mięsa badaniu urzędowemu w kierunku włośnicy, a wprowadzanie do obrotu mięsa i jego wyrobów ze świń poddanych ubojowi na użytek własny jest zabronione w celu ochrony zdrowia i życia ludzi.