III Memoriał Mariana Solorza, czyli Mistrzostwa Powiatu Cieszyńskiego w Szachach - Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych.

Miło nam poinformować, że reprezentatka Ustronia Maja Neckarz wygrała turniej w swojej grupie wiekowej a w klasyfikacji generealnej uplasowała sie na trzecim miejscu, natomiast Michał Niesyt zajął trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej. Gratulujemy !

Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu przy wsparciu Euroregionu Śląski Cieszyński oraz sekcji szachowej MUKS "SZS" Cieszyn. Zawody rozgrywane były na dystansie 7 rund po 10 minut na zawodnika. W rozgrywkach uczestniczyło 29 szachistów ze szkół podstawowych klas I-VII.  O tytuł najlepszego zawodnika toczyły się bardzo zacięte pojedynki o czym świadczy wyrównana klasyfikacja końcowa. Na przebiegiem rozgrywek czuwał Łukasz Foltyn sędzia klasy I.

Wyniki turnieju:
1. Kinga Greń SP Pogwizdów 6,0 pkt.
2. Bartosz Goszyk SP Ochaby 6,0 pkt.
3. Maja Nieckarz SP 6 Ustroń 6,0 pkt.
4. Mateusz Gabzdyl SP Skoczów 5,0 pkt.
5. Anna Wąsowicz SP 2 Cieszyn 5,0 pkt.
6. Jeremi Gębusia SP Drogomyśl 5,0 pkt.

Wyniki klasy 5-7

1. Kinga Greń S Pogwizdów